Лион запя старата песен "домакинска издънка" на нов глас

Отборът на Лион се върна към традиционните за тима в последните години неочаквани домакински издънки на собствен терен. “Хлапетата” не успяха да победят тима на Дижон в двубой от седмия кръг на Лига 1 и срещата завърши 3:3. Неутралните зрители на “Стад дьо Люмиер” са останали доволни от шестте гола, но феновете на домакините са разочаровани, че с подобни грешни стъпки Шампионската лига и тази година може да остане неосъществена цел.

Набил Фекир откри резултата за домакините в 20-ата минута, но съвсем скоро Наим Слити изравни от дузпа. Малко след почивката Шека даде преднина на гостите, но с два бързи гола в средата на полувремето Лион отново излезе напред. Усем Ауар и Мариано Диас от дузпа бяха точни. Малко по-късно обаче Седрик Ямбере вкара трети гол и до края на мача домакините не успяха да стигнат до ново попадение, с което да се поздравят с трите точки.

Така Лион остава на пета позиция, а след изиграването на утрешните мачове може да се смъкне и допълнително в класирането. За момента “хлапетата” са с 12 точки - на седем от лидера Пари Сен Жермен. Дижон от своя страна се измъкна от опасната зона и с пет точки е на 17-о място.