Загуби за Спас Делев и Славчев в Полша

Погон (Шчечин) се смъкна до 13-ото място в полската Екстракласа, след като загуби от Гурник (Забже) у дома с 1:2. Спас Делев беше резерва и влезе в 58-та минута на мястото на Дариуш Формела при 0:1.

Гостите поведоха в 52-ата минута с гол на Матеуш Витеска, а четвърт час по-късно Дамян Кеджиор удвои аванса им. Почетното попадение за Погон бе дело на Лукаш Зволински в 88-ата минута. В края Мачей Амброзиевич от Гурник получи червен картон.

Победата изкачи Гурник на върха в класирането с 19 точки, следван от Лех (Познан) с 18 и Висла (Краков) със 17.

По-рано-днес Лехия (Гданск) със Симеон Славчев отстъпи с 1:2 при визитата си на Термалика и е на 12-о място с 8 точки.

ПОГОН (ШЧЕЧИН) - ГУРНИК (ЗАБЖЕ) 1:2
0:1 М. Витеска (52)
0:2 Д. Каджиор (66)
1:2 Л. Зволински (88)