Балкан спря Вихрен

Идентично с миналия кръг, футболният отбор на Балкан постигна второ поредно равенство като домакин. Резултатът от днешната среща отново бе 2:2, но този път съперник на балканци бе доста по-сериозен тим в лицето на Вихрен (Сандански). Двубоят бе част от 7-мия кръг на Югозападната Трета лига.

Срещата започна в спокойно темпо, като гостите задържаха топката повече в свое владение. Въпреки това, още в 5-ата минута хубава комбинация между Иван Редовски и Ивайло Бояджиев можеше да донесе ранен аванс, но изстрелът се спря право в ръцете на стража на гостите. В 12-ата минута Даниел Пехливанов от Вихрен проби хубаво през средата и бе съборен в наказателното поле. Главният съдия Васимир Ел-Хатиб посочи бялата точка, а Антонио Ласков се разписа, за да даде преднина на своя тим.

В играта на балканци се забеляза желание за бързо изравнително попадение. В 15-ата минута Ивелин Данчев открадна топката в предни позиции и направи хубав рейд, след което стреля, но кълбото мина на сантиметри от вратата на Стефано Кунчев. Домакините се активизираха, а противника често допускаше грешки. Няколко минути по-късно Симон Николов бе фаулиран, но претенциите на Балкан за дузпа не бяха удовлетворени. В крайна сметка бе отсъден пряк свободен удар, чрез който Иван Редовски можеше да изравни, но вратарят на гостите Стефано Кунчев се намеси блестящо.

В 30-ата минута отново под светлините на прожекторите се оказа Ивайло Цветанов. С хубав пробив по крилото, превърнал се в негова запазена марка, съумя да преодолее цялата защита на гостите и след като смени посоката навътре, вкара красив гол за 1:1.

Краят на първото полувреме предложи още емоции. В 44-ата минута Даниел Пехливанов стреля от пряк свободен удар, но топката се удари в страничния стълб. Само минута по-късно, Антонио Ласков отбеляза второто си попадение. Изстрелът му от близо 30 метра затрудни вратаря Емил Петров, който не успя да се намеси по най-добрия начин и топката се оплете в мрежата му.

Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 2:1 в полза на Вихрен (Сандански).

Второто полувреме на двубоя бе белязано от непрекъснати спирания на играта. Нарушенията валяха едно след друго, а главният съдия раздаваше картони с лека ръка. За съжаление вместо да се успокои играта, се случи точно обратното.

В 52-ата минута Ивелин Данчев подпечата блестящото си представяне в мача с много красив гол от дистанция. Попадението му върна интригата в двубоя, а резултатът бе изравнен - 2:2. В 70-ата минута гостите останаха с човек по-малко и Балкан потърсиха пълния обрат в мача. Ивайло Цветанов можеше да се разпише за втори път, след като пробва удар от фаул, но топката рикушира и мина над вратата. Домакините показаха голямо желание за победа, но само липсата на късмет попречи на момчетата да зарадват публиката на стадиона.

В добавеното време на мача, Антонио Ласков можеше да заформи своя хеттрик, след като стреля от пряк свободен удар. Вратарят Емил Петров се отчете с хубаво спасяване, а последният съдийски сигнал прозвуча точно след това, с което бе оформен и крайният резултат 2:2.