Левски и Станислав Иванов свалиха Лудогорец от върха при 19-годишните (видео)

Отборът на Левски победи с 2:1 Лудогорец в мач от 7-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на втори терен на стадион "Георги Аспарухов", а атаката на "сините" се водеше от Станислав Иванов-Стаси. Именно юношеският национал даде аванс на столичани в 12-ата минута. Девет минути преди края гостите възстановиха равенството от дузпа, а точен бе Цветослав Петров. Играчите на "сините" оспорваха решението на Ивайло Ненков, като Християн Бориславов бе изгонен за втори жълт картон.

Въпреки това, домакините стигнаха до трите точки, след като Георги Павлов се разписа с глава в 85-ата минута. По този начин Левски нанесе първа загуба на "орлите", като ги свали от върха в класирането. Лудогорец остана с 14 точки, колкото има вече и Левски, но лидер вече е Ботев (Пловдив) с 15 точки, който победи с 6:0 Черноморец (Бургас).

ЦСКА-София също има 14 точки, а също така и мач по-малко, тъй като в неделя гостува на Славия.