Ливърпул взе поправителния срещу Лестър и сложи край на неуспешната серия (видео)

Ливърпул сложи край на серията си от четири поредни срещи без победа във всички турнири, след като надделя с 3:2 над Лестър като гост във втория пореден сблъсък между тези два тима в рамките на няколко дни. През седмицата "лисиците" победиха с 2:0 мърсисайдци и ги елиминираха от турнира за Купата на Лигата, но сега селекцията на Юрген Клоп взе реванш на "Кинг Пауър Стейдиъм". Мохамед Салах (15') и Филипе Коутиньо (23') дадоха летящ старт на гостите, но в добавеното време на първата част Шинджи Оказаки намали. Джордан Хендерсън (68') върна аванса от два гола на Ливърпул, но само минута по-късно Джейми Варди отново доближи Лестър на попадение зад своя съперник. "Лисиците" имаха златен шанс да изравнят, но именно Варди пропусна дузпа в 73-тата минута.

Шинджи Оказаки, който вкара през седмицата, започна като титуляр за домакините. Японецът беше предпочетен пред Келеши Иеанашо. Деян Ловрен се завърна в центъра на отбраната на Ливърпул, където си партнираше с Жоел Матип. Джо Гомес, Алберто Морено, Джордан Хендерсън и Жоржиньо Вайналдум също се завърнаха сред титулярите.
Домакините създадоха първата голова опасност в шестата минута, когато Оказаки изведе Варди по левия фланг. Нападателят нахлу на скорост и стреля, но Миньоле изби. Рикоширала топка стигна до Марез, който от десетина метра я прати над вратата. Гостите отговориха със силен удар на Джан, след който топката срещна гредата. Салах получи шанс за добавка, но някак не успя да уцели вратата отблизо, пропускайки стопроцентова възможност. Все пак египтянинът се реваншира в 15-ата минута, когато засече на далечната греда прецизно центриране на Коутиньо и откри резултата с глава.
В 23-ата минута именно Филипе Коутиньо изпълни перфектно пряк свободен удар от около 25 метра, удвоявайки аванса на гостите. Това бе първи гол на бразилеца за Ливърпул през този сезон. Коу пласира много добре изстрела си и не остави шанс на Шмайхел, въпреки че стражът на Лестър се разтегна максимално, за да стигне до топката.

В 38-ата минута Шинджи Оказаки прати топката във вратата на Миньоле, но попадението бе отменено заради спорна засада. В края на частта Фирмино пропусна да вкара трети гол за Ливърпул, а в добавеното време "лисиците" успяха да намалят. Първо Миньоле показа страхотна реакция и изби удар с глава на Варди. При последвалия корнер стражът на гостите не успя да боксира, като Оказаки му попречи с неособено чиста игра. Топката рикошира в ръката на  Магуайър и се насочи към голлинията, където Оказаки я докосна. Попадението този път бе зачетено, въпреки протестите на гостите.

В 56-ата минута Ловрен бурно протестираше, че е бил фаулиран в наказателното поле на домакините. Централният бранител и Магуайър се държаха взаимно с ръце, но хърватинът бе изваден от равновесие, когато атакуваше топката. Ловрен получи жълт картон за реакцията си, но не и желаната дузпа.

В 68-ата минута Ливърпул организира страхотна контраатака. Стъридж намери Хендерсън отляво, капитанът на мърсисайдци финтира бранител на Лестър и стреля в далечния ъгъл - 1:3. Домакините върнаха гола само минута след това. Миньоле боксира след изстрел на Грей, но топката стигна до Варди, който я прати в опразнената врата. В 72-рата минута Миньоле събори Варди в наказателното поле, опитвайки се непохватно да изчисти с крак - дузпа за Лестър. Голмайсторът на "лисиците" изпълни 11-метровия наказателен удар, стреляйки много силно в центъра на вратата. Миньоле обаче очакваше такъв удар и изби.

Малко след това домакините поискаха нова дузпа, след като топката срещна ръката на Джан в наказателното поле. Този път сигнал не последва.

Този резултат се запази до края, което означаваше, че Ливърпул печели трите точки, с които се изкачи на пето място - с еднакъв актив с Тотнъм. Лестър заема 16-а позиция.