Дортмунд избухна с шестица и е готов за Реал (видео)

Лидерът в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) отнесе поредния си съперник - този път Борусия (Мьонхенгладбах) с 6:1, и вече има три точки аванс пред Байерн (Мюнхен) и две пред втория Хофенхайм, като само в последните си три мача в Бундеслигата е реализирал 14 пъти.

Максимилиан Филип изпрати съперника в нокдаун с два гола в рамките на 10 минути през първата част, а след това в звездната си роля влезе Пиер-Емерик Обамеянг, който довърши гостите с хеттрик и то още до 62-ата минута.

Едва след това Ларс Щиндъл намери пътя към мрежата на “жълто-черните”. Точно този гол на Гладбах обаче е сред акцентите на вечерта, защото с него приключи серията на вестфалци от “сухи” мрежи този сезон в елита. До днес Дортмунд беше единственият отбор от всички във водещите пет първенства на Европа, който все още не беше получавал попадение.

В 79-ата Юлиан Вайгъл сложи красив край на головия порой на “Сигнал Идуна Парк”. Така местните фенове вече потриват ръце за предстоящия на същия стадион във вторник двубой с Реал Мадрид в Шампионската лига.

Наставникът на домакините Петер Бос реши да промени изцяло халфовата си линия в сравнение с предишната среща и пусна като титуляри Вайгъл, Махмуд Дахуд и Марио Гьотце. Независимо че се намира в отлична форма, новото попълнение Андрий Ярмоленко отстъпи място на Максимилиан Филип, който доказа, че също е труден за опазване. Гостите пък заложиха на любимото си 4-4-2 с Щиндъл и Рафаел в предни позиции.
“Жълто-черните” стигнаха до попадение чак в 28-ата минута, а преди това Торган Азар пропусна за Гладбах от чиста ситуация. След това вратарят на “жребчетата” Тобиас Зипел като по чудо отрази два удара, но после Филип го направи безпомощен за 1:0.
Десет минути по-късно доскорошният защитник на Дортмунд Матиас Гинтер направи грешка пред наказателното си поле и последва втори шут в мрежата - 2:0.
И тук гостите не бяха аут от битката, защото в 41-ата Шиндъл не успя да преодолее Роман Бюрки, останал сам срещу него.
В оставащите секунди до почивката пред двете врати се развихри буря, при която веднъж Обамеянг удари греда, Азар пропусна на два пъти, за да може след това Оба-Оба да покачи на 3:0.
След това вече беше още по-лесно за “жълто-черните” и след нова греда Обамеянг се разписа за 4:0, а в 62-ата минута се похвали с трети гол - 5:0.
После остана време за попаденията на Щиндъл и Вайгъл, когато мачът вече се доиграваше.
Тимът от Мьонхенгладбах има само една победа в последните си пет мача и още на този етап рискува да изостане от водещите позиции, където по принцип иска да бъде в края на сезона.