Борнемут пусна кръв на Рууни, но Евертън взе победата след обрат (видео)

Отборът на Евертън успя да стигне до победата над Борнемут в мач от шестия кръг на Премиър лийг. “Карамелите” губеха с 0:1 13 минути преди последния съдийски сигнал, но в крайна сметка се добраха до обрата - 2:1. В герой за домакините се превърна Умар Ниасе. Сенегалският нападател отбеляза и двете попадение за успеха. За гостите от Южна Англия пък резултата откри Джошуа Кинг малко след почивката.

През първо полувреме властваше борбата на терена и дори Уейн Рууни пострада при една ситуация, когато неволно бе ударен с лакът от съперников играч. Бившият играч на Манчестър Юнайтед трябваше да напусне играта за няколко минути, след като от веждата му течеше обилно кръв.

След почивката играта значително се раздвижи в техническо отношение. Така още в 49-ата минута гостите откриха резултата. Кинг получи топката в половината на съперника и след като напредна към наказателното поле намери пролука за стрелба, за да прати топката във вратата по земя. Последва сериозен натиск на Евертън, който в крайна сметка донесе необходимия резултат. Първо в 77-ата минута резервата Том Дейвис намери Ниасе на чиста позиция и нападателят прати топката покрай Асмир Бегович за 1:1. Само пет по-късно “карамелите” стигнаха до пълния обрат. При един рикошет кълбото се озова при Ниасе на задна греда, който от близко разстояние нямаше как да сбърка.
По този начин Евертън взе глътка въздух след слабия си старт на шампионата. Играчите на Роналд Куман събраха седем точки в подреждането и вече не са в опасната зона, заемайки 13-о място. Там обаче е Борнемут, който остава предпоследен с едва три.

ЕВЕРТЪН - БОРНЕМУТ 2:1