Няма Неймар - няма победа, 40-годишен защитник спря ПСЖ (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен допусна първа грешна стъпка за сезона в Лига 1. Парижани не успяха да победят при визитата си на Монпелие в мач от седмия кръг на френския шампионат и срещата завърши без попадение 0:0.

ПСЖ беше без голямата си звезда Неймар, който страда от лека контузия. Без бразилеца тимът от столицата не демонстрира познатата креативност в предни позиции и въпреки тоталния натиск, играчите на Унай Емери така и не създадоха много чисти положения за гол. Домакините от своя страна показа много стабилна игра в отбрана. Защитният вал на южняците бе ръководен от 40-годишният ветеран Виторино Илтон, който обаче въпреки сериозната си футболна възраст, демонстрира отлична кондиция и спечели доста битки с нападателите на ПСЖ.

Най-чистите положения пред Пари Сен Жермен бяха пропуснати от Килиан Мбапе и Единсон Кавани. Двамата можеха да открият през първата част, но от удобни ситуации не сполучиха. След почивката пък парижани поискаха дузпа за едно нарушение на Педро Мендеш срещу уругваеца, но съдията не отсъди нищо.
По този начин след шест поредни победи ПСЖ направи първа грешка. Все пак играчите на Унай Емери остават на върха в подреждането. Парижани са с актив от 19 точки, докато вторият Монако е с 18. Монпелие от своя страна е на 12-а позиция с осем.

МОНПЕЛИЕ - ПСЖ 0:0