Ман Сити вилня през втората част и разкъса Кристъл Палас (видео)

Отборът на Манчестър Сити разгроми с 5:0 Кристъл Палас на "Етихад Стейдиъм" в мач от 6-ия кръг на английската Висша лига. След този успех "гражданите" вече са еднолични лидери в класирането с 16 точки и по-добра голова разлика от Манчестър Юнайтед, който е със същия брой точки. "Орлите" от Лондон пък продължават да нямат не само спечелена точка, но и отбелязан гол, въпреки че при 0:0 днес Рубен Лофтъс-Чийк уцели греда.

Головете за Сити днес отбелязаха Льорой Сане (44), Рахим Стърлинг (51, 59), Серхио Агуеро (79) и резервата Фабиан Делф (89).

Още в 7-ата минута футболистите на Пеп Гуардиола бяха много близо до гол във вратата на Уейн Хенеси. Защитникът Мамаду Сако едва не си отбеляза зрелищен автогол с глава. Сако уцели греда след центриране на Кевин де Бройне.

В 12-ата минута Фернандиньо имаше шанс да изведе “гражданите” напред в резултата, но от съвсем близко разстояние стреля право във вратаря Уейн Хенеси, който малко след това отново беше “тестван” от играч на Сити, но се справи.

В 19-ата минута изненадващо “орлите” от Лондон не бяха никак далеч от гол във вратата на “гражданите”. Рубен Лофтъс-Чийк шутира много добре по земя, но за късмет на Едерсон топката се отби от десния му страничен стълб.

В 28-ата минута пред Лофтъс-Чийк се откри нов шанс за гол за водения от Рой Ходжсън тим. След хубава контраатака на гостите и рикошет от тялото на бранител на Сити, Лофтъс-Чийк получи възможност да стреля отблизо, но не намери целта.

Минута по-късно Гуардиола трябваше да извърши принудителна смяна, тъй като Бенжамен Менди се контузи и на негово място на терена влезе Данило.

В 33-аата минута Серхио Агуеро пропусна прекрасен шанс за 1:0. Аржентинският нападател получи топката от намиращия се влява от него Льорой Сане пред вратата на “орлите”, но Кун стреля лошо над целта.

Домакините все пак съумяха да поразят противниковата врата в самия край на първото полувреме. В 44-ата минута Давид Силва изведе много добре Льорой Сане в наказателното поле на гостите, младият германец изигра блестящо положението, преодоля Хенеси и даде аванс на “гражданите” в резултата.

Шест минути след почивката Рахим Стърлинг удвои преднината на тима си в резултата. Де Бройне даде хубав пас на устремения напред по левия фланг Сане, който пък отлично намери Стърлинг пред противниковата врата и юношата на Ливърпул с лекота опъна мрежата зад Хенеси.

Не закъсня и третия гол в мача, като и той бе дело на Стърлинг. В основата и на това попадение бе Де Бройне, който с хубав дълъг пас намери пласиралия се близо до аутлинията Агуеро, аржентинецът продължи към Стърлинг, а той бе в прекрасна позиция и нямаше как да сгреши - 3:0 в 59-ата минута.

Ман Сити обаче не спря дотук. Домакините с лекота контролираха събитията на терена и в 79-ата минута Агуеро също вкара гол. Сане с прекрасно центриране отляво сложи топката на главата на аржентинеца и той я изпрати в мрежата зад Хенеси, който не се намеси по най-добрия начин в тази ситуация.

Минута преди края резервата Фабиан Делф с великолепен шут извън наказателното поле не остави шансове на Хенеси и оформи разгромната победа на “гражданите”.