Спартак и Попето удариха дъното (видео + галерия)

Шампионът на Русия Спартак (Москва) не спира да разочарова феновете си през новия сезон. Днес столичният гранд направи драматично равенство 2:2 срещу аутсайдера в Премиер лигата Анжи. Ивелин Попов игра цял мач за домакините, а тимът му стигна до точката в добавеното време с гол на резервата Лоренсо Мелгарехо.

През второто полувреме Анжи вкара две попадения в рамките на няколко минути и беше близо до сензационна победа, но финалният щурм на Спартак даде резултат с  гола на Мелгарехо. Шампионите нямат загуба от 19 август, но записаха 4-о равенство в последните си 6 мача и са 7-и в класирането преди изиграването на всички двубои от кръга.Спартак (М) - Анжи 2:2
Наставникът на Спартак Масимо Карера за пореден път направи много размествания в състава, а Ивелин Попов получи един от редките си шансове да започне като титуляр. Големият отсъстващ бе Куинси Промес, който се контузи при победата над Кубан за Купата на Русия, но трябва да е на линия за сблъсъка с Ливърпул в Шампионската лига. Землихан Бакаев и Жано Ананидзе също стартираха за домакините, а почивка получи и бразилският халф Фернандо.

Анжи подмени 90% от състава си през лятото и това нямаше как да не се отрази на представянето на отбора. В миналия кръг съставът на Вадим Скрипченко катастрофира с 1:5 у дома срещу Краснодар и се закотви на последното място в таблицата, но се надяваше отново, подобно на миналия сезон, да създаде неприятности на Спартак в столицата.Спартак (М) - Анжи 2:2
Началото бе оптимистично за домакините, които получиха дузпа още в 12-ата минута за нарушение на Павел Яковлев срещу Андрей Ешченко. Бившият нападател на Спартак изблъска Ешченко и реферът Виталий Мешков посочи бялата точка. Луис Адриано хладнокръвно стреля в горния десен ъгъл и даде аванс на "червено-белите".

Попадението трябваше да успокои спартаковци и те лесно да стигнат до трите точки, но не се получи така. В 23-ата минута груба грешка на вратаря Артьом Ребров едва не завърши с изравнителен гол и само навременната намеса на Ешченко спаси тима. В 34-ата Ананидзе се контузи и бе заменен от Фернандо. В края на полувремето Попов много добре подаде на Луис Адриано, но Александър Будаков се справи с удара на бразилеца.Спартак (М) - Анжи 2:2
След почивката Александър Самедов можеше да направи 2:0 при опит за центриране, но Будаков проследи траекторията на топката и изби. В 69-ата минута стражът на Анжи отрази изстрел с глава на Ивелин Попов, който можеше да реши всичко в мача. Малко след това защитата на Спартак "проспа" едно центриране към Мирал Самарджич и бранителят на гостите изравни с много красив удар с глава.

Публиката на "Откритие Арена" се изнерви, а Анжи вкара и втори гол в 78-ата минута. Четирима футболисти на гостите изскочиха сами срещу Ребров, последва пак към Адлан Кацаев и той с лекота се разписа за 1:2.Спартак (М) - Анжи 2:2
В 80-ата минута Мелгарехо пропусна с глава от 2-3 метра, а беше напълно непокрит. В 84-ата Георгий Джикия симулир за дузпа и заслужено получи жълт картон. Спартак все пак се добра до равенството в добавеното време, когато след центриране на Попов Томас Фибел изчисти лошо и Мелгарехо насочи топката в мрежата.

Следващият мач на Спартак е домакинство на Ливърпул в Шампионската лига, но с подобно представяне отборът не може да разчита на положителен резултат. Анжи пък може да съжалява, че не победи най-популярния отбор в страната и остава на дъното в таблицата, заедно с Амкар и СКА-Хабаровск, които обаче имат мач по-малко.