Постно реми в дербито на Москва, секунди игра за Жоро Миланов (видео)

Столичното дерби от 11-ия кръг на руската Премиер лига между Динамо (Москва) и ЦСКА (Москва) завърши 0:0. Резултатът е напълно закономерен, макар че голови положения пред двете врати не липсваха. Георги Миланов влезе като резерва за "армейците" в първата минута на добавеното време.

През седмицата и двата отбора се провалиха за Купата на Русия, отпадайки още на 1/16-финалите. И ако ЦСКА стабилизира представянето си в първенството и тръгна с победа в Шампионската лига, то динамовци спечелиха за последно в средата на август срещу Анжи, а в следващите си 4 мача в Премиер лигата не отбелязаха нито един гол.
Виктор Гончаренко предпочете атаката на ЦСКА да се води от Тимур Жамалетдинов, а като опции за смяна останаха Фьодор Чалов и Аарон Оланаре. Георги Миланов също бе на пейката, както и допусналият сериозни грешки в последните двубои Виктор Васин.

Наставникът на символичните домакини Юрий Калитвинцев заложи на двама нападатели - Фатош Бечирай и Вандерсон, а по крилата действаха Антон Соснин и Иван Темников.

Двубоят стартира без никакво разузнаване, а първата опаност беше пред вратата на Динамо. Мощният шут на Бибрас Натхо затрудни максимално Антон Шунин, но той се разтегна и изби. Динамо отговори с красив удар с глава на Бечирай, който направи безпомощен Игор Акинфеев, но черногорецът бе в засада и реферът Алексей Николаев правилно отмени попадението.
Бечирай се озова на добра позиция и малко по-късно, но стреля неточно, а в 21-ата минута Вандерсон също не успя да се възползва от колебливите действия в защита на "армейците". Гостите останаха без много активния Марио Фернандес, получил контузия в средата на полувремето. Вместо него влезе Кирил Набакин, но той много по-рядко се включваше в атаките на тима си.

След почивката ЦСКА беше отборът, който доминираше, но контрите на Динамо не бяха никак безопасни. В 52-ата минута Антон Соснин шутира силно, но покрай вратата. Витиньо пък можеше да открие за "армейците" след диагонален изстрел, спасен от Шинун.
В средата на полувремето Гончаренко реши да рискува и заигра с двама нападатели. Появилият се на мястото на Натхо Чалов обаче остана изолиран и нито веднъж не застраши вратата на "бяло-сините". Георги Миланов влезе чак в добавеното време, въпреки че отборът му определено се нуждаеше от свеж футболист в средата на терена.

Последната интересна ситуация беше точно преди появата на българина на терена. След едно балонно центриране от десния фланг, Шунин излезе лошо и беше прехвърлен, а защитник на Динамо сякаш изблъска готовия да стреля с глава Алан Дзагоев. Руският национал веднага поиска дузпа, но реферът не се трогна и даде знак играта да продължи.

Равенството изравни ЦСКА по точки с Локомотив (Москва), а по-добрата голова разлика изкачи "армейците" на третото място. Динамо е на 11-а позиция и има само две победи от началото на сезона.