Челси се развихри в Стоук, Мората с хеттрик (видео)

Челси постигна впечатляваща победа с 4:0 при гостуването си на Стоук, а Алваро Мората се отчете с хеттрик. Испанецът откри резултата още във втората минута, а отбеляза другите си две попадения към края. Лондончани обаче водеха с 2:0 на почивката, след като Педро се възползва от грешка в защитата на домакините.

След този успех лондончани са на трето място, като изостават с три точки от лидерите Ман Сити и Ман Юнайтед. “Сините” записаха победи в първите си три гостувания за сезона, което не им се беше случвало от 2009 г. Мората пък показа, че в клуба може би няма да усетят напускането на Диего Коща, който замина за Мадрид.

Конте реши да не пуска Еден Азар като титуляр за първи път този сезон, като го запази за мача с Атлетико Мадрид през седмицата. Сеск Фабрегас и Гари Кейхил също останаха на пейката, но това не се отрази на представянето на "сините".

Челси поведе още във втората минута. Играчите на домакините още не се бяха подредили и получиха гол. Защитата на “грънчарите” изгледа една дълга топка на Аспиликуета, а за Алваро Мората остана да я прати в мрежата. След попадението тимът на Марк Хюз имаше предимство по отношение владеенето на топката, но не създаваше чисти голови ситуации.

След половин час игра Челси се възползва от нови неориентирани действия в отбраната на съперника. Дарън Флетчър опита да подаде към съотборник с гърди, но изведе Педро сам срещу вратаря, а испанецът с хубав удар удвои аванса на лондончани.

През второто полувреме Маркос Алонсо се размина с червен картон. След няколко сблъсъка с Маме Диуф той го събори, когато вече имаше жълт картон, но съдията Майк Дийн реши да не го гони.

Стоук имаше силен период в началото на второто полувреме. В 77-ата минута великолепен пробив на Мората от центъра завърши с техничен удар за 0:3. Испанецът оформи своя хеттрик малко по-късно с удар отблизо.