Нов гол на Лукаку донесе най-трудната победа на Юнайтед от началото на сезона (видео)

Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 1:0 като гост на Саутхамптън, благодарение на което остана на върха в Премиър лийг заедно с градския си съперник Ман Сити, който превъзхожда "червените дяволи" само по голова разлика. Ромелу Лукаку реализира шестия си шампионатен гол в шест мача за Юнайтед, а през второто полувреме гостите бяха подложени на сериозен натиск, но се защитаваха добре и в крайна сметка съхраниха крехкия си аванс.

Мениджърът на "светците" Маурисио Пелегрино заложи на същия стартов състав, както и в двубоя с Кристъл Палас преди седмица. Това означаваше, че Вирджил ван Дайк отново бе оставен на скамейката за началото.

Жозе Моуриньо също разчиташе на тези 11, които стартираха при победата с 4:0 над Евертън. Във втори пореден двубой в Премиър лийг титуляр бе Маруан Фелаини. Пол Погба все още не е възстановен от своята контузия.
Ромелу Лукаку откри резултата в 20-ата минута. Белгиецът първо засече с глава добро центриране на Йънг отляво, Форстър изби, но голмайсторът на "червените дяволи" направи добавка - 0:1.
Няколко минути по-късно Маркъс Рашфорд бе близо до това да удвои аванса на гостите, след като изпълни доста добре пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри встрани от вратата на Форстър. Домакините пък така и не успяха да създадат работа на Давид де Хеа до края на първото полувреме.
"Светците" започнаха активно втората част. В 53-ата минута корнер пред вратата на Де Хеа доведе до разбъркване и след рикошет топката стигна до Ромеу, който опита да вкара от няколко метра, но Фил Джоунс му попречи да нанесе точен удар. Малко по-късно пък Редмънд стреля остро по земя, но Де Хеа спаси на близката греда. Последва неточен удар с глава на Лонг, а малко след това нападателят бе на сантиметри от това да засече добро центриране на Соарес отдясно.
В 67-ата минута Фостър спаси с крак удар от малък ъгъл на Лукаку. Това бе първата по-опасна атака на гостите след почивката. Минута след това Фелаини спаси Юнайтед от изравнителен гол, след като изчисти пред голлинията след удар с глава на Ромеу. Последният пропусна нова добра възможност в 78-ата минута, когато изстрелът му премина встрани от вратата. Минута след това Андер Ерера пропиля чиста възможност за Манчестър Юнайтед, след като бе оставен сам в наказателното поле, но от 12 метра стреля високо над вратата.
До края натискът на домакините така и не даде резултат, а в добавеното време Жозе Моуриньо бе отстранен от скамейката заради реплики към съдията.
Юнайтед вече има 16 точки. Саутхамптън е на 11-о място с осем пункта.