Твърда резерва върна усмивките в Реал Мадрид (видео)

Шампионът на Испания и света Реал Мадрид надделя с 2:1 при гостуването си на Алавес в сблъсък от шестия кръг на Примера дивисион. В неочакван герой за “лос бланкос” на "Мендисороса" се превърна новото попълнение Дани Себайос, който за първи път получи шанс от Зинедин Зидан от първата минута. Халфът се разписа в десетата и 43-ата минута, а между двете му попадения Ману Гарсия беше точен (40). Като цяло европейският крал заслужено стигна до трите точки и отново се усмихна след домакинската издънка преди три дни.

Алавес - Реал Мадрид 1:2@@@Лука Модрич и Гарет Бейл бяха оставени на пейката за сметка на Себайос и Лукас Васкес. Марко Асенсио също влезе в стартовия състав в близост до Кристиано Роналдо и Лукас. Новият треньор на баските Джовани ди Биази избра схема 4-2-3-1 с централен нападател Мунир Ел Хадади.

Домакините започнаха със самочувствие. Именно те първи създадоха опасност пред една от двете врати. В седмата минута Кейлор Навас успя да избие топката след корнер и засичане на първа греда. При последвалото центриране футболистите на Алавес поискаха дузпа, но съдията видя нарушение в атака. В десетата гостите от “Сантиаго Бернабеу” отбелязаха при първото си по-интересно нападение. Асенсио получи топката в близост до аутлинията, центрира ниско към дузпата, където непокритият Себайос овладя и стреля в десния долен ъгъл на Фернандо Пачеко - 0:1.
Въпреки получения гол баските продължиха да играят уверено, макар да не успяваха да стрелят към вратата на Навас. В 23-ата минута Кристиано залъга, че ще стреля от фал, а центрира към Рамос, който насочи с глава в ръцете на вратаря. Капитанът на “белите” беше в засада, пропусната от страничния рефер. В 31-ата играещият като ляв бек днес Начо Фернандес се извиси при корнер, стреля силно и точно под гредата, но Пачеко направи майсторско спасяване. При следващия корнер Себайос завърши акцията с фалцов удар от 22 метра. Минута по-късно Ибай Гомес насочи в рамката на вратата без да затруднява Навас.
10 Алавес - Реал Мадрид 1:2
В 40-ата Мунир получи по дясното крило, центрира с левия крак и непокритият Ману Алехандо Гарсия стреля по великолепен начин с глава от 14 метра, матирайки Навас - 1:1. Едва три минути по-късно шампионите отвърнаха. След центриране към Роналдо в наказателното поле Пачеко не се намеси добре, топката попадна у Себайос, който без забавяне насочи в мрежата - 1:2.

Малко повече от минута след старта на втората част Роналдо удари греда. Той получи далечен пас от Иско при контрадействие, овладя и насочи силно към близкия ъгъл, нацелвайки гредата от външната страна. В 54-ата Иско се измъкна от засадата, Кристиано беше абсолютно сам, но малагийският техничар се завъртя, не успя да го види и стреля в краката на Пачеко. Въпреки положенията пред вратата на домакините “лос албиасулес” стояха добре на терена и градяха стойностни атаки.
В 63-ата Кристиано нанесе изключителен удар с фалц по диагонала. Португалецът имаше съперник срещу себе си, бутна топката вляво и я фалцира брилянтно и силно, но кълбото се отби от далечната греда и не пожела да влезе. Минута по-късно Серхио Рамос опъна мрежата с глава, но реферът назначи нарушение в атака.
В 66-ата Ману удари с лакът в лицето Лукас Васкес, а съдията извади само жълт картон за грозната постъпка. Секунди по-късно халфът на Алавес се извини на своя съперник. В 70-ата резервата Педраса стреля, топката рикошира, прехвърли Навас и намери напречната греда. В 74-ата необезпокояваният Рамос получи подарък на точката на дузпата, вратарят беше на земята, ала бранителят шутира твърде високо.
В 76-ата “лос меренгес” оцеляха. Каземиро сгреши висока топка и я предостави на Педраса, който изскочи сам срещу вратаря, търкулна я покрай Навас, но отново нямаше късмет и тя се отби от дясната греда. В 83-ата Лукас Васкес се възползва от ужасно изчистване и шутира към близкия ъгъл при лоша видимост на вратаря. Стражът плонжира и изби. Минута по-късно Пачеко блесна с ново силно спасяване след коварен нисък удар на CR7.
В 87-ата мадридчани пропиляха пореден шанс. Васкес нахлу в наказателното поле, подаде към Иско, който за мъничко не стигна до топката, а впоследствие и Роналдо не съумя да стреля. В 90-ата и Асенсио не реализира от много добра ситуация.
В крайна сметка момчетата на Зинедин Зидан записаха важен успех в баската столица Витория, с който временно се доближиха на четири точки от лидера Барселона. Лионел Меси и компания гостуват на съседите от Жирона по-късно тази вечер.