Селтик с нов успех над Рейнджърс (видео)

Селтик записа нова победа в дербито с Рейджърс. Отборът на Брендън Роджърс спечели с 2:0 след попадения след почивката. Рогич откри резултата в 49-ата минута, а Грифитс удвои аванса на “детелините”, които доминираха през цялата среща срещу вечния си съперник. Шампионите вече има аванс от осем точки пред вечния си съперник и е в серия от 57 поредни срещи в Шотландия без загуба.

Селтик имаше сериозно предимство в началото, като направи серия от добри атаки и създаде няколко опасни положения, но гол не падаше. Към средата на полувремето домакините за известен период изравниха играта и погледнаха към вратата на съперника, но за кратко.

Нещата не се промениха след почивката и “детелините” продължиха да доминират, като в 49-ата минута успяха да открият резултата. Защитата на Рейнджърс не успя да изчисти топката след ъглов удар. Патрик Робъртс опита изстрел, топката се озова в Том Рогич и той разстреля Фодерингъм. Домакините можеха да изравнят малко по-късно. Удар на Морелос бе спасен блестящо от Крейг Гордън. В 65-ата минута интригата приключи. Робъртс намери великолепно Грифитс зад защитата и нападателят направи 0:2 с шестия си гол от началото на сезона.