Тотнъм потрепери, но взе дербито с Уест Хам след поредните голове на Хари Кейн (видео)

Тотнъм се изкачи на трето място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 3:2 Уест Хам на "Лондон Стейдиъм". Хари Кейн (34', 38') вкара поредните си две попадения, давайки комфортен аванс на гостите преди почивката. Кристиан Ериксен (60') направи преднината на "шпорите" класическа, но "чуковете" се върнаха в мача с два гола на Хавиер Ернандес (65') и Шейку Кояте (87'). В последните 20 минути Тотнъм игра с човек по-малко, след като Серж Орие бе изгонен. Това постави под напрежение селекцията на Маурисио Почетино, но в крайна сметка гостите съхраниха преднината си.

Мениджърът на "чуковете" Славен Билич беше направил три промени в сравнение с предишния шампионатен мач. Анджело Огбона, Марк Нобъл и Марко Арнаутович стартираха. Андрю Каръл бе оставен на скамейката за началото, но се появи в игра още в 27-ата минута, тъй като Микейл Антонио получи разтежение и напусна принудително терена.

Серж Орие и Бен Дейвис започнаха за "шпорите" за сметка на Киърън Трипиър и Сон Хюн-Мин.
Хавиер Ернандес отправи първия изстрел днес. Това се случи в деветата минута, когато мексиканецът шутира от границата на наказателното поле, но топката премина над гредата.

В 16-ата минута Арнаутович направи много добър пробив отляво, но точно преди да нанесе удар, Орие се намеси перфектно в защита и изчисти топката с шпагат.

В 34-ата минута Андрю Каръл сбърка едно подаване в центъра, като по този начин даде началото на бърза атака на гостите. Ериксен намери Али по десния фланг, а английският национал веднага центрира в наказателното поле, където Кейн засече с глава. Четири минути след това голмайсторът на Тотнъм вкара второ попадение. Ериксен отново подхвана нападението с пас към Вертонген, който изведе добре Деле Али. Харт изби удара на халфа, но Кейн бе на точното място и веднага направи добавката.
В 60-ата минута Кейн бе близо до хеттрик, но негов удар от фаул срещна гредата. Топката стигна до Орие, който опита центриране, получи се рикошет, след който Ериксен шутира точно за 0:3. Пет минути след това Чичарито върна едно попадение. Фонте отклони с глава центриране от корнер, а мексиканецът бе на точното място, за да вкара отблизо.
В 70-ата минута Серж Орие остави отбора си с човек по-малко, след като за пет минути си изпроси два жълти картона

,

вторият от които за нарушени отзад срещу Андрю Каръл.

"Чуковете" се възползваха от численото си предимство и три минути преди края Шейку Кояте намали до 2:3, след като засече с глава центриране на Масуаку и простреля Лорис отблизо. В добавеното време Уест Хам постави под напрежение своя съперник, но Тотнъм издържа и заслужено взе трите точки, които изкачиха тима до трето място във временното класиране. "Чуковете" заемат 17 позиция с актив от едва четири точки.