Голово шоу в Ямбол, Загорец взе дербито с драматичен резултат (пълен запис на мача)

Истинско голово шоу си спретнаха отборите на Ямбол 1915 и Загорец (Нова Загора) в дербито на осмия кръг в Югоизточната Трета лига. Миналогодишният първенец на Югоизток спечели по драматичен начин с 4:3 гостуването си на една от приятните изненади в аматьорската група този сезон.

След четвърт час игра футболистите на Мирослав Миндев откриха резултата чрез Атанасов. В 28-ата минута Йорданов удвои аванса на Загорец. Шекеров върна един гол за домакините, а с това и надеждите за положителна развръзка на мача. Секунди по-късно обаче Георгиев възстанови преднината от два гола на тима от Нова Загора.

След почивката момчетата на Иван Божидаров намалиха до 2:3 в 69-ата минута чрез Петров. Всичко за Ямбол обаче рухна в 88-ата минута, когато Христов реализира четвърти гол за Загорец. В даденото от съдията продължение Шекеров за втори път се разписа, но само за да оформи крайното 3:4.

С трите точки Загорец събра 22 в актива си и продължава да дели първото място с големия фаворит в групата Арда (Кърджали). Ямбол 1915 запази третата си позиция в подреждането, но вече изостава на цели четири точки от водачите в групата.

Ямбол 1915 - Загорец 3:4
0:1 Атанасов 15’
0:2 Йорданов 28’
1:2 Шекеров 1:2 38
1:3 Георгиев 39’
2:3 Петров 69’
2:4 Христов 88’
3:4 Шекеров 90’