Рома отказа Удинезе за едно полувреме (видео)

Отборът на Рома прибави нови три точки към актива си, след като в мач от 6-ия кръг на Серия "А" надигра с 3:1 на своя стадион "Олимпико" в Рим Удинезе. "Вълците" си свършиха работата още през първото полувреме, когато реализираха и трите си попадения. Един Джеко (12) и Стефан Ел Шаарауи (30, 45) бяха точни за "джалоросите", докато автор на гола на утехата за Удинезе стана Йенс Ларсен в 90-ата минута, след като преди това същият футболист бе виновен за втория гол на "Малкия фараон". В края на мача Диего Пероти пропусна дузпа за водения от Еузебио Ди Франческо тим, който след третата си поредна победа в шампионата заема четвърто място в класирането с 12 точки. Удинезе е 16-и с 3 точки. В последните си три мача "вълците" са отбелязали общо 10 гола на противниците си.

В 12-ата минута Раджа Наинголан се пребори за топката с няколко бранители на Удинезе и асистира на Джеко, който се озова очи в очи с Албано Бисари и изпрати топката в мрежата зад опитния страж.

В 30-ата минута Джеко получи топката отляво и подаде на Ел Шаарауи, който с техничен удар я отклони във вратата на гостите. Попадението бе реализирано минутка, след като Макси Лопес пропусна чудесен шанс за 1:1.

В последната минута на първото полувреме груба грешка на играч на Удинезе доведе до трети гол във вратата на Бисари. Диего Пероти опита подаване с “рабона” отдясно и Бисари тръгна към топката, но Йенс Ларсен заблуди стража и я подари на Ел Шаарауи, а “Малкия фараон” с лекота направи резултата 3:0.

През втората част гостите имаха своите шансове да поразят вратата на Алисон и успяха да го сторят, макар и едва в предпоследната минута, като точен бе виновникът за третия гол на Рома Ларсен. Той се измъкна от защитата на столичани, озова се сам срещу Алисон и преодоря бразилския страж. Преди това Бран Нуйтинк уцели напречната греда на вратата на Рома с глава.

Секунди преди гола на Ларсен пък Диего Пероти пропусна дузпа. Аржентинецът стреля в гредата от бялата точка, а наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу самия Пероти.