Атлетико подчини Севиля след силно второ полувреме (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид надигра с 2:0 като домакин Севиля в мач от 6-ия кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" решиха мача с два гола през второто полувреме, а техни автори станаха Яник Ферейра Караско (46) и Антоан Гризман (70). На новия си стадион "Wanda Metropolitano" футболистите на Диего Симеоне нанесоха на андалусийците първо поражение от началото на сезона и ги изместиха от второто място в класирането. Столичани вече имат 14 точки, а Севиля остава с 13, но вече на третата позиция. Лидер е Барселона с пълен актив от 15 точки, като каталунците все още не изиграли двубоя си от кръга.

Първата интересна ситуцаия в мача бе създадена от играчите на Атлетико Мадрид още във втората минута. Лусиано Вието отправи опасен удар към вратата на Серхио Рико от дъгата на наказателното поле, като се получи рикошет и домакините спечелиха само корнер.

В 12-ата минута Севиля бе много близо до гол във вратата на Ян Облак. Намиращият се извън наказателното поле Пабло Сарабия шутира по земя, топката се отклони от крака на Стефан Савич и се удари в гредата.

В 18-ата минута и домакините удариха греда. Левият бек Филипе Луиш получи топката в наказателното поле на севилци след пас отляво и веднага стреля, но топката се отби от напречната греда.

В първата минута на второто полувреме Вието опита извеждащ пас към Яник Ферейра Караско, белгийското крило притисна Стеван Нзонзи, който сбърка и загуби топката. Това бе наказано от Караско, който финтира стража Рико и изпрати топката в опразнената врата.

В 63-ата минута разбъркване пред вратата на Облак след центриране от фаул на Евер Банега можеше да доведе до изравнително попадение, но нито един играч в черен екип не успя да отправи точен удар.
В 70-ата минута Гризман направи резултата 2:0. Френският нападател първо се пребори за едно топка, която попадна във Филипе Луиш, който хитро я върна на намиращия се вляво от противниковата врата в наказателното поле на гостите Гризман, а той с безпощаден шут опъна мрежата зад Рико.
Пет минути преди края на двубоя резервата Анхел Корея стреля много добре от далечно разстояние след самостоятелна акция, но не намери очертанията на вратата, като и Рико леко закачи топката.