Борислав (Първомай) надви като домакин Миньор (Раднево)

Отборът на Борислав (Първомай) победи с 2:1 като домакин тима на Миньор (Раднево) в не особено приятен за окото двубой от осмия кръг на Югоизточната Трета лига. Срещата започна с превъзходство за гостите, които в миналия кръг свалиха от върха Ямбол 1915 след победа с 1:0 у дома. Силните начални минути дадоха резултата и миньорци поведоха  в 16-ата минута.

Този гол стресна домакините, които започнаха да редят положение след положение пред вратата на радневци. В крайна сметка късметът им се усмихна в даденото от главния съдия продължение, когато след разбъркване в наказателното поле най-съобразителен се оказа защитникът Николай Ангелов. Отново бранителят се озова в прегръдките на съотборниците си десет минути след подновяването на играта, когато с плътен удар по тревата прати за втори път топката в противниковата врата.

С победата Борислав събра 18 точки в актива си и се изравни с третия в подреждането Ямбол 1915. Двата отбора имат по 18 точки в актива си - с 4 по-малко от лидерите Арда (Кърджали) и Загорец (Нова Загора). Миньор (Раднево) пък остана шести с 15 точки на сметката си.