Серията на Сесил приключи на четвъртфинал

Българката Сесил Каратанчева отпадна четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Албъкрки (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара. Поставената под номер 8 Каратанчева претърпя драматично поражение от представителка на домакините Амина Бектас с 4:6, 7:6(4), 4:6 след 2.15 часа игра.

Така 28-годишната софиянка прекъсна серия от седем поредни победи в състезанията на ITF, след като през миналата седмица спечели турнира в Лас Вегас с награден фонд 60 хиляди долара. Българката пропиля аванс от 4:1 и загуби първия сет след серия от пет поредни гейма на съперничката си. Втората част премина без пробиви, а в тайбрека Каратанчева взе три последователни разигравания, за да изравни резултата.

В решаващия трети сет Бектас поведе с 5:2 и удържа аванса си, за да триумфира. Българката все пак си осигури 2027 долара и 21 точки за класацията на WТА, в която заема 180-ото място.