Черно море се мъчи и без Гонзо, Етър остана без поражение далеч от "Ивайло"

Отборите на Черно море и Етър разделиха точките в мач от 10-ия кръг на Първа професионална лига. На "Тича" двата тима не успяха да си отбележат гол, завършвайки 0:0. Така тимът на "виолетовите", който е новак в елита, остана без загуба далеч от стадион "Ивайло" в първите си пет гостувания през тази кампания. "Моряците" пък за първи път бяха водени от Емануил Луканов, след като Георги Иванов-Гонзо напусна през седмицата.

Отборът от Варна спря серията си от четири поредни загуби - три в първенството и отпадането за Купата на България, но можеше и да запише пето поредно поражение, ако Никола Попов бе отсъдил дузпа за "болярите" в 83-ата минута, когато Илиас Хасан фаулира Румен Руменов в наказателното поле.

Домакините започнаха по-добре срещата. Орлин Старокин стреля над гредата още в първата минута, последваха опасно центриране към Цветелин Чунчуков, който не успя да засече острата топка отдясно. Най-добрата възможност за гостите преди почивката попадна в краката на Самб Бадара, който обаче не успя да си овладее топката в наказателното поле.

Най-чистото положение за варненци дойде в 22-ата минута, когато капитанът Георги Илиев стреля в ръцете на Христо Иванов от 10 метра.

През втората част срещата продължи равностойно. Грешка на Сашо Александров бе поправена от последния, преди играч на "моряците" да прати топката във вратата на Иванов. Чистите положения продължиха да липсват, а в 83-ата минута Румен Руменов се възползва от грешка на Илиас Хасани, който след това се опита да го спре, но двамата паднаха в наказателното поле. Попов не посочи бялата точка, а след края на мача, бе заобиколен от играчите във "виолетовите", които имаха сериозни претенции.

Черно море остана на шесто място с 15 точки, докато Етър записа четвърто равенство от петте си гостувания, като към тях има и една победа над Славия с 2:1 на "Овча Купел". "Болярите" имат актив от девет точки, като им предстоят две домакинства на ЦСКА-София и Левски, след което и визита на Лудогорец.

Варненци ще търсят излизане от кризата с победа на "Георги Аспарухов" срещу Левски.

ЧЕРНО МОРЕ - ЕТЪР 0:0

ЧЕРНО МОРЕ: 77. Боровик, 6. Цветков, 9. Чунчуков, 14. Божилов, 15. Александров, 17. Костадинов, 18. Зехиров, 21. Илиев, 23. Хасани, 66. Старокин, 73. Сукуп

ЕТЪР: 1. Иванов, 25. Александров, 4. Скерлев, 20. Пехливанов, 14. Минев, 88. Апостолов, 5. Сърмов, 8. Руменов, 7. Вълчанов, 89. Бадара, 73. Стоянов

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Никола Попов
Начало: 20:00 часа