Верея удари Пирин на "Христо Ботев" и изпревари Левски (видео)

Верея удари Пирин на "Христо Ботев" и изпревари Левски  (видео)

Отборът на Верея (Стара Загора) продължава отличното си представяне през този сезон в Първа лига. Тимът на Илиан Илиев надделя с 2:1 във визитата си на Пирин (Благоевград) от 10-ия кръг на първенството. Георги Андоноов (50) и Осман Балде (55) бяха точни за гостите, докато Аймен Суда (56) се разписа за "орлетата". Селим Бен Джемия (67) и Антон Костадинов (90) получиха червени картони, като двата тима завършиха срещата с десет души. Успехът е шести за старозагорци, които изместиха Левски от третото място в първенството. Верея има вече 19 точки, като е на шест за лидера ЦСКА-София и на две пред "сините", които в понеделник гостуват на Берое.

Пирин пък допусна трето поражение пред своя публика за този сезон, като не успя да зарадва наставника си Милен Радуканов в неговия мач №100 като треньор в елита. Старозагорци, които са разтърсвани от финансови проблеми, пък правят невероятен сезон.

Домакините се надяваха да зарадват феновете си с победа, особено след неочакваното равенство с Витоша (Бистрица) в миналия кръг и отпадането за Купата на България от Ботев (Враца) през седмицата. Пирин имаше доста кадрови проблеми преди срещата. Заради наказание отсъстваше Анди Рения. Александър Башлиев още лекува разтежение. Ирландецът Конър Хендерсън също лекува травма, а ветеранът Антон Костадинов игра в трети пореден двубой на обезболяващи инжекции. Гостите бяха без наказаните Елиаш и Мунин.

Първото полувреме двата тима не показаха добър футбол, като чак в последната минута "орлетата" имаха шанс да се разпишат. Малко преди края на първата част Суда и Костадинов пробваха рефлекса на Аргилашки. Първият след удар от фаул, който вратарят изби, а при добавката халфът стреля силно, но стражът спаси.

Втората част започна отлично за Верея. Резултатът на стадиона в Благоевград откри Георги Андонов в 50-ата минута, след като засече с глава центриране на Венцислав Бенгюзов. Капитанът изпревари Благой Макенджиев, който не разчете излизането си, и вкара своя пети гол за сезон. Вторият гол в мрежата на "зелените" бе дело на Осман Балде в 54-ата минута. Той засече от три метра топката за първото си попадение в тази кампания. Буквално в следващата Аймен Суда се възползва от груба грешка на Аргилашки, който му подаде топката, и се разписа във вратата на гостите от Стара Загора.

Резервата Илиян Йорданов, който влезе още в 38-ата минута на мястото на Янислав Иванов, пропусна да вкара трети гол. Крилото удари гредата, а при добавката стреля, но Макенджиев спаси, а след това и Валери Домовчийски не успя да се разпише.

Малко след това Джемия получи втори жълт картон и напусна терена. Илиев пусна 40-годишната легенда на Саудитска Арабия Хюсеин Сюлеймани, който направи дебют в нашето първенство, за да пази резултата. Пирин така и не успя да стигне до втори гол, а в края Антон Костадинов бе изгонен за втори жълт картон от Волен Чинков.

Така "орлетата" останаха на 10-то място с 10 точки.