Груев и компания с тежко поражение у дома

Воденият от Илия Груев тим на Дуисбург допусна тежко поражение 1:3 в домакинството си на Холщайн (Кил) от 8-ия кръг на Втора Бундеслига. "Зебрите" не успяха да се противопоставят на един от лидерите и трябваше да преглътнат 4-ата си загуба от началото на сезона.

Гостите поведоха чрез Шиндлер още в 9-ата минута, а след това Дрекслер заби още две попадения в 73-ата и 88-ата минута от дузпа.

В добавеното време на мача Дуисбург успя да направи загубата си малко по-почетна, а автор на утешителния гол бе Фрьоде.

С тази победа Холщайн излезе начело в класирането с 16 точки, колкото има и Фортуна (Дюселдорф), но тимът от Кил е с мач повече в актива си. Дуисбург пък се намира на 11-ото място с 8 спечелени точки до момента.