Тренирал с Ман Сити бележи за първи успех на Евроколеж от шест кръга насам

Получилият възможността да се подготвя за кратко под ръководството на Роберто Манчини Серафим Михайлов реализира един от головете за победата на Евроколеж с 3:1 като домакин на Гигант (Съединение). Успехът в осмия кръг на Югоизточната Трета лига е първи такъв за тима от Пловдив в последните шест срещи. Другите две попадения бяха дело на Николай Николов. За гостите пък точен бе Ерхан Търхан.

Евроколеж откри резултата в 23-ата минута, когато Георги Куртев изведе Николов сам срещу вратаря на гостите Шулков и за халфа не бе проблем да “разпечата” мрежата му. Четири минути по-късно полузащитникът за втори път записа името си сред голмайсторите след асиснтеция на Кирил Нушев.

В началото на второто полувреме Гигант намали чрез Ерхан Търхан, който с далечен удар направи безпомощен Апостол Стоянов. Появилият се като резерва Серафим Михайлов обаче гарантира трите точки за Евроколеж с попадението си в 63-ата минута. С тях пловдивчани събраха 10 точки и делят 11-ата позиция с Атлетик (Куклен). Гигант остава предпоследен с едва 4 точки на сметката си.