Монако разкова Лил като гост и диша във врата на ПСЖ

Отборът на Монако записа нова впечатляваща победа в Лига 1. Тази вечер "монегаските" разбиха с категоричното 4:0 тима на Лил и то като гост на стадион "Пиер-Мороа". Точни за успеха на гостите бяха Стеван Йоветич в 24-ата, Рашид Гедзал в 30-ата и Радамел Фалкао в 48-ата и 73-ата минута от дузпа.

Голеадата стартира в 24-ата минута, когато Йоветич побучи една топка пред наказателното поле, обърна се и със силен уадр по земя отбеляза за 0:1.

В 30-ата минута гостите удвоиха преднината си. Алмами Туре бе изведен на скорост отдясно и центрира към непокрития Гедзал, който засече топката във вратата.

В самото начало на второто полувреме резултатът стана класически. Маркош Лопеш напредна и стреля опасно, топката бе избита от вратаря, но Фалкао бе заел добра позиция и отблизо с глава довкара за 0:3.

В 73-ата минута колумбиецът се отчете и с втори гол. Хорхе Мораеш бе съборен за дузпа от Нгесан Куаме, а Фалкао не сгреши от бялата точка и оформи крайното 0:4.

С тази победа Монако събра актив от 18 точки и диша във врата на лидера Пари Сен Жермен, който е със същия актив, но с мач по-малко. Лил пък няма победа вече шести пореден мач и тимът се намира на 17-ото място с 5 спечелени точки.