Резерва носи трите точки за Карнобат

Отборът на Карнобат спечели трудно с 3:2 домакинството си на Атлетик (Куклен) в двубой от осмия кръг на Югоизточната Трета лига. С основна заслуга за втората поредна загуба на тима от Куклен бе резервата Мартин Димитров. Новото попълнение на Карнобат се появи на терена през втората част и малко преди последния съдийски сигнал се разписа за 3:2.

Иначе резултатът бе открит в 14-ата минута, когато Петър Колев подаде към Александър Киров, който се откъсна зад защитата на Атлетик и с хубав удар прати топката зад противниковия страж. В 34-ата минута домакините удвоиха аванса си, след като Димитър Петров засече с глава центриране на Живко Димов от ъглов удар.

Малко след подновяването на играта обаче - в 50-ата минута, гостите намалиха резултата. Половин час по-късно Никола Праматаров върна надеждата на Атлетик, че може да си тръгне поне с точка от Карнобат. В 85-ата минута обаче “златната” резерва Димитров огорчи гостите от Куклен, след като бе изведен от Митко Митев, преодоля вратаря им и хвърли в екстаз многобройните фенове в града.

С успеха Карнобат събра 12 точки в актива си и се изкачи на седмо място в класирането. Атлетик (Куклен) пък остава 11-и с две по-малко.

Снимка: "Зона90"