Волсфбург шокира Байерн и върна два гола за героично реми на "Алианц Арена"

Отборът на Волфсбург показа характер и изтръгна точка от гостуването си на Байерн на "Алианц Арена" от 6-ия кръг на Бундеслигата. "Вълците" губеха с 0:2 след първото полувреме, но през втората част съумяха да се доберат до равенството. Роберт Левандовски от дузпа в 33-ата минута и Ариен Робен в 42-ата минута дадоха преднина на домакините. В 56-ата минута обаче Максимилиан Арнолд намали, а в 83-ата минута Даниел Дидави донесе точката на своя тим.

Домакините заложиха на Роберт Левандовски на върха на атаката, а от по-задни позиции го подкрепяха Ариен Робен, Томас Мюлер и Франк Рибери.

За гостите като централен нападател започна Дивок Ориги, а с атакуващи функции бяха още Юнус Мали, Максимилиан Арнолд и Уилям.
Мюнхенци очаквано започнаха мача по-активно и още в 3-ата минута се стигна до опасност пред вратата на "вълците". При едно центриране от корнер Жером Боатенг бе изпуснат да стреля отблизо и защитник на гостите спря топката пред голлинията, а след това и Коен Кастеелс трябваше да се намесва при втория опит за гол.
В 19-ата минута Роберт Левандовски стреля нелошо ог фаул, но топката мина до гредата.
В 32-ата минута отново полякът бе главно действащо лице. Той овладя една топка в наказателното поле и след контакт със защитник се строполи на земята, а съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Ситуацията бе доста дискусионна, но реферът бе категоричен в решението си, а Левандовски изпълни хладнокръвно наказателния удар и откри резултата.
В 42-ата минута Байерн удвои преднината си, но отново гостите не бяха доволни от съдиите. Рафиня отне топката в средата на терена, като изглеждаше, че извърши нарушение, което не бе отсъдено. След това бразилецът подаде на Ариен Робен, който напредна и стреля и след рикошет в крака на Рафиня топката се озова във вратата за 2:0.
В самия край на полувремето Волфсбург стигна до първия си удар във вратата на Свен Улрайх. Негов автор бе Дивок Ориги, но изстрелът не бе достатъчно опасен и вратарят улови без проблеми.
На полуврето гостите направиха една промяна в състава си като Якуб Блашчиковски се появи на мястото на Уилям.
Байерн продължи да бъде по-опасният от двата тима на терена и в 47-ата минута Ариен Робен получи пас по земя в наказателното поле и стреля от движение, но прати топката над вратата.
Минута по-късно обаче и Волфсбург успя да стигне до интересно положение, като Блашчиковски нахлу на скорост и стреля опасно, но ударът му бе блокиран, а след това Джошуа Гилавоги получи центриране и стреля с глава отблизо, но покрай вратата.
В 56-ата минута Волфсбург се върна в мача. Арнолд стреля от фаул от близо 30 метра, но Свен Улрайх с изключително неумела намеса позволи на топката да се озове във вратата му за 2:1.
Байерн можеше да си върне преднината от два гола в 58-ата минута, когато Робен бе изведен зад защитата, но очи в очи с вратаря отправи доста лош удар покрай вратата. В 76-ата минута холандецът отново обстрелва вратата, но този път Кастеелс с прекрасна намеса спаси.
В 78-ата минута Байерн пропусна страхотен шанс да вкара трети гол. Домакините се възползваха от грешка в защитата на съперника, Мюлер с пета изведе Рибери на стрелкова позиция в пеналта, но французинът прати топката над напречната греда.
Така Волфсбург се възползва по най-добрия начин от отпускането в състава на домакините. В 83-ата минута гостите стигнаха до изравняване на резултата. Паул Верхаах центрира отдясно и Даниел Дидави с глава прати топката във вратата за 2:2.
До края Байерн се хвърли в отчаян щурм, който обаче не доведе до нищо опасно пред вратата на Кастеелс. Единствено в последната минута Матс Хумелс стреля с глава отблизо след корнер, но прати топката покрай гредата.
Така срещата завърши без победител и Байерн остава на второто място в класирането с 13 точки. Волфсург пък може да е горд от спечелената точка и с актив от 6 заема 11-ата позиция.