ЦСКА-София се разправи с Дунав, доскорошен вратар на "червените" раздава подаръци за Осмата (видео)

ЦСКА-София постигна осма поредна победа в Първа лига, след като разгроми с 3:0 състава на Дунав в мач от 10-ия кръг на първенството. Трите попадения за домакините паднаха през втората част след статични положения. Резултатът откри Фернандо Каранга, Николай Бодуров удвои, а Тиаго довърши гостите.

Червените удариха и две греди след изстрели на Кевин Меркадо.

Основна заслуга за сериозния като цифрово изражение успех имаше резервния страж на гостите Александър Конов, който до преди три месеца беше със статут на втори вратар на "Армията". Той замени на почивката титуляра Станислав Антонов и допусна груби грешки при първите два гола на ЦСКА-София. Първо той излезе неразчетено да пресече центриране от фаул, но не успя, а при последвалия изстрел с глава на Каранга топката мина над ръцете му. При второто попадение пък изпусна елементарна топка след центриране от корнер и за Бодуров не представляваше проблем да вкара в празната врата.

Иначе през първата част Дунав оказа сериозна съпротива, игра равностойно и създаде две много добри положения, които обаче не успя да реализира. След почивката домакините наложиха тотално надмощие, част от футболистите на русенци се измориха, спряха да се връщат навреме в защита и логично допуснаха поражението.

Двубоят започна с натиск на червените. Те можеха да открият резултата още в 3-ата минута, когато Манолев центрира към Меркадо, вторият стреля с глава, но Олексей Ларин изчисти на метър пред голлинията.

В осмата минута домакините имаха нова добра възможност да реализират, когато Каранга се измъкна от централните защитници и стреля в тялото на Антонов, а след това малко не достигна на Пинто да отбележи от 5-6 метра, тъй като Ларин изчисти пред краката на португалеца с шпагат в корнер.

В 26-ата минута Чорбаджийски извърши нарушение срещу Будинов пред наказателното поле на ЦСКА-София, настъпвайки тарана на Дунав по десния глезен, но вместо гостите да получат право да изпълнят фаул, реферът Петър Доровски вдигна жълт картон за симулация на футболиста на драконите.

В 30-ата минута Дунав като по чудо не откри резултата. Божидар Васев намери Васил Шопов, който с поемането елиминира Бодуров и излезе очи в очи с Черниаускас, успя да прокара топката покрай червения страж, но тя излезе в аут на сантиметри покрай лявата греда.

Само три минути по-късно червените поискаха дузпа, претендирайки, че Будинов е спънал Каранга в наказателното поле. ТВ повторенията показаха, че ситуацията е спорна.

В 42-ата минута Меркадо изпълни перфектен пряк свободен удар, който срещна напречната греда. Само 60 секунди по-късно добра атака на гостите завърши с пас на Шопов към Васев, който стреля по земя и Черниаускас буквално с върха на пръстите успя да избие в корнер.

След края на първото полувреме играчи на ЦСКА-София обградиха съдията, но разправията свърши бързо и те се прибраха в съблекалнята.

През втората част Дунав излезе без титулярния си вратар Мирослав Антонов, а на негово място се появи юношата на Литекс Александър Конов.

Второто полувреме започна с натиск на домакините. В 53-ата минута Каранга успя да вкара топката в мрежата на Дунав, но попадението не бе зачетено заради засада на Каранга.

Само 180 секунди по-късно бразилецът отново вкара, този път след центриране от статично положение и удар с глава, и ЦСКА-София поведе в резултата. Голът дойде не и без помощта на появилия се на почивката Конов, който излезе неразчетено, а после позволи топката да го прехвърли.

В 61-ата минута домакините можеха да удвоят, когато Недялков центрира към Манолев, който стреля добре от воле, но покрай десния страничен стълб. Малко по-късно домакините нацелиха за втори път напречната греда, като автор на изстрела пак бе Кевин Меркадо.

В 69-ата минута Конов допусна нова груба грешка, изпускайки елементарна топка при центриране от корнер и за Бодуров не представляваше проблем да покачи на 2:0. Само четири минути по-късно сред реализаторите се записа и Тиаго, който вкара с бомбен шут от фаул в ъгъла на вратаря.

В 76-ата минута Дунав имаше две възможности да намали, но Черниаускас спаси на два пъти силни изстрели на Барнимиров и Ненов.

ЦСКА-СОФИЯ - ДУНАВ 3:0