100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Петър Иванов е европейски шампион

На европейското първенство по спортно катерене, което се проведе в Слани, Чехия, дисциплина боулдър за юноши и девойки, българският състезател Петър Иванов стана шампион във възрастовата група Youth A – 16-17 г. Само седмица след като спечели бронзов медал в комбинацията на световното първенство за юноши и девойки, с което донесе и първата квота за България за Младежките олимпийски игри през 2018 г., Петър Иванов успя да се наложи над своите съперници в най-многобройната и спорвана група на първенството – 52 участници. Петър влезе във финала с втори резултат, където единствен успя да премине и четирите боулдъра и стана безапелационен победител. На второ и трето място се класираха Лео Фаво и Натан Мартин, и двамата от Франция, които успяха да изкачат 3 боулдъра.

Състезанието беше и последен кръг от европейската купа по спортно катерене – боулдър за 2017 г. Тазгодишното издание включва общо 5 кръга, като се взимат 4-те най-добри класирания. В крайното класиране за европейската купа в боулдъра за 2017 г. Петър Иванов заема 2-ро място с класиране в отделните кръгове на 1-во, 2-ро, 3-то и 4-то място.