Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Дузпи пратиха Ланус на полуфинал срещу Ривър Плейт (видео)

Няколко часа след смазващата победа на Ривър Плейт над Хорхе Вилстерман с 8:0, Ланус, също си осигури място на полуфиналите за Копа Либертадорес. Това стана след победа с дузпи над друг аржентински клуб - Сан Лоренцо. В редовното време Ланус се наложи с 2:0 и изравни общия резултат от двата мача, а при дузпите вратарят Естебан Естрада напрадви две спасявания и прати тима си на полуфинал срещу Ривър.

Хосе Санд откри резултата в 11-ата минута с удар отблизо, а само 5 минути по-късно Николас Паскини с глава покачи на 2:0. По този начин домакините заличиха пасива си от първата среща.

Сан Лоренцо също имаше своите шансове и до почивката веднъж гредата помогна на Ланус, а след това съдията не отсъди и дузпа в полза на Сан Лоренцо.
През втората част положенията бяха по-малко и нови голове на паднаха. В продълженията съперниците действаха подчертано предпазливо, а при дузпите Естрада отрази ударите на Матиас Карузо и Николас Бланди, пращайки Ланус на полуфиналите.