Академик Бултекс 99 с първа купа за сезона

Академик Бултекс 99 грабна първа купа за сезона, макар и в приятелски турнир. Отборът на Асен Николов спечели надпреварата в Плевен, след като на финала победи Черно море с 86:79 (23:24, 15:15, 20:18, 28:22). Така пловдивският тим взе реванш за загубата си от моряците в плейофа на миналото първенство.
Срещата започна равностойно, като във втората четвърт Академик Бултекс 99 се откъсна с 6 точки, но не успя да задържи аванса. Упражнението се повтори по-късно в мача, но варненци отново съумяха да възстановят равновесието. Чак в 4-та минута на последната четвърт студентите успяха да дръпнат, със серия от 11:0 и аванс от 9 точки. До края те държаха съперника си на безопасна разлика и заслужено триумфираха в турнира.
Мануел Джонсън бе най-полезен за победителите с 19 точки, 5 борби и 2 асистенции. Той стана и MVP на турнира. Васил Бачев направи поредния си силен мач и добави 15 точки, а с по 11 точки се отличиха Шакир Смит и Васил Михайлов. За Черно море Симеон Илиев изнесе много силен мач като завърши с дабъл-дабъл от 26 точки и 10 борби. 18 точки, 6 овладени топки и 5 асистенции записа Цветослав Острев.
В мача за третото място Левски срази домакина Спартак Пл със 105:79.