Още изненади в Купата на Русия

Още два елитни отбора отпаднаха от Купата на Русия още на 1/16-финалите. Лидерът във ФНЛ Енисей разби с 3:0 Ахмат и в следващия кръг ще срещне Луч-Енергия. Олимпиец (Нижний Новгород) пък елиминира след дузпи Уфа.

В Красноярск местният Енисей нямаше никакви проблеми с Ахмат, който не беше в оптимален състав. Момчетата на Дмитрий Аленичев поведоха с гол на Никита Чичерин в 35-ата минута, а след почивката Александър Кутин и Алексей Исаев довършиха гостите от Грозни.

Уфа губеше от Олимпиец с 0:1 до последната минута, когато Исламнур Абдулавов изравни. В продълженията голове не паднаха, а при дузпите по-точни бяха домакините, които на 1/8-финалите ще играят срещу Шинник.