Отборите на Занев и Венци Христов продължават на 1/8-финалите (видео)

Националът Петър Занев беше титуляр за Амкар, който разгроми с 4:0 като гост СКА-Хабаровск и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Русия. Тимът от Перм поведе с гол на Станислав Прокофиев в 7-ата минута, а след почивката окончателно пречупи съпротивата на домакините. Михаил Сиваков удвои аванса на "червено-черните", а Александър Рязанцев и отново Прокофиев оформиха убедителния успех на Амкар.

В следващия кръг отборът на Занев ще срещне Ростов.
Венцислав Христов се появи в игра в 85-ата минута за СКА-Хабаровск, а тимът му също продължава напред. "Армейците" обърнаха с 2:1 амбициозния Аратат (Москва), в който играе бившият национал Роман Павлюченко. Третодивизионният състав откри резултата с гол на Виктор Земченков в 48-ата минута, но автогол на Егор Тараканов и попадение на Николай Калинский донесоха победата на СКА.

На 1/8-финалите отборът от Хабаровск чака победителя от двойката Зенит - Динамо (СП).