Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Ботев (Пловдив) стартира успешно защитата на Купата (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) стартира успешено защитата на Купата на България. Играчите на Николай Киров постигнаха успех с 3:1 над Локомотив в Горна Оряховица. В герой за “жълто-черните” се превърна Лъчезар Балтанов, който се появи от резервната скамейка и заби две попадения във вратата на домакините, които пък поведоха след само 120 секунди игра. Опитният нападател Деян Христов се разписа за 1:0. Крайният резултат оформи Алваро Юлиано.

Двубоят започна мечтано за домакините и още във втората минута Деян Христов матира стража на "канарчетата". Основната роля за попадението бе дело на Антоний Балъков, който шутира мощно, кълбото се удари в страничния стълб и мина зад гърба на Кайзер, а на точното място бе опитният Христов, който вкара в празната врата.

В 6-ата минута Дуде направи отличен пробив отляво. Крилото стигна почти до аутлинята и центрира в наказателното поле, където обаче нямаше нито един добре пласиран играч на Ботев. В 21-ата минута гостите бяха близо до изравнителното попадение, но гредата спаси Крушарски. Алваро стреля много добре от пряк свободен удар, но кълбото не пожела да влезе във вратата на Локомотив.

В края на първата част “жълто-черните” се опитаха да натиснат домакините, но футболистите на Александър Димитров показаха изключително стабилна игра в защита.

Второто полувреме стартира добре за Ботев. Дуде Ндонгала си създаде пространство за стрелба. Крилото отправи топовен шут, но Крушарски направи отлично спасяване. Все пак в 57-ата минута резервата Лъчезар Балтанов изравни. Халфът показа класа и три минути по-късно, когато отново прониза стража на Локомотив (Горна Оряховица). Йордан Минев центрира в наказателното поле, където никой не попречи на капитана на “канарчетата” да се разпише с глава.

В 71-ата минута играчите на Николай Киров стигнаха до трети гол. В негов автор се превърна Алваро Юлиано, който заби изключително попадение с топовен удар от далечна дистанция. В последните секунди Байдаков пробва да се разпише, но ударът му мина над вратата. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Локомотив".

Локомотив (ГО) - Ботев (Пловдив) 1:3