Румънец спаси Лудогорец и Херо от голям резил срещу тим от Втора лига

Клаудиу Кешерю се превърна в герой за Лудогорец срещу Оборище (Панагюрище) в 1/16-финала за Купата на България, решен след продължения и завършил 3:2 за фаворита. Димитър Димитров излезе с голяма част от резервите и срещата се оказа много трудна за шампионите. В редовното време домакините и "орлите" не излъчиха победител. Жуниор Кишада откри в 40-ата минута, но в 78-ата Георги Нетов изненадващо изравни. В продълженията Кешерю взе нещата в свои ръце и с два гола донесе спокойствие на тима на Херо. В 118-ата минута Мартин Василев намали и накара звездите от Разград да треперят до последния съдийски сигнал.

В стартовия състав на Херо направи впечатление присъствието на юношата на клуба Светослав Ковачев. В първите минути двата отбора си размениха по едно положение. Първо Георги Нетов се озова на голова позиция и шутира, но Броун внимаваше и спаси. Малко по-късно Вандерсон напредна опасно, но вместо да потърси удар към вратата, се опита да лъже и топката му бе отнета.

В 21-ата минута Жоао Пауло вкара кълбото в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада. В 29-ата минута стражът на домакините Росен Андонов улови умишлено с ръце върната от защитник топка и съдията отсъди непряк свободен удар точно пред голлинията. Жоао Пауло шутира, но бранител от Панагюрище положи самоотвержено тялото си и неутрализира опасността. В 40-ата минута Кишада изведе своя отбор напред. Бразилецът се разписа с удар от дъгата на наказателното поле за 1:0.

В началото на втората част Нетов създаде напрежение в защитата на българския шампион, но стражът Броун се намеси авторитетно и запази мрежата си суха. В 78-ата минута Георги Нетов вкара за 1:1. Нападателят отправи изстрел, Хорхе Броун не се намеси добре и позволи на кълбото да влезе в мрежата.

В даденото продължение на редовното време Яцек Горалски направи сериозен пропуск. Секунди след това голмайсторът на домакините получи сериозна контузия, което принуди дори лекарският екип на гостите да се притичва на помощ на Нетов. Играчът на Оборище нямаше как да продължи и това остави тима на Ангел Славков с 10 души, тъй като вече бяха извършени трите позволени смени.

Шампионите обаче нямаха числено предимство за дълго време. В началото на продълженията Горалски падна в наказателното поле, а реферът Владимир Вълков му показа втори жълт картон за симулация. В 99-ата минута Клаудиу Кешерю нанесе решаващ удар - 2:1 за "орлите". Марселиньо намери румънеца, който с глава опъна мрежата на Оборище.

В 114-ата минута Кешерю удвои, отново след пас на Марселиньо - 3:1 за шампионите. Фаворитът обаче трябваше да трепери в края, защото Мартин Ковачев върна един гол в 118-ата минута. Защитникът простреля мрежата в близост до далечната греда. Все пак до сензация не се стигна и Лудогорец намери място на 1/8-финалите.

ОБОРИЩЕ - ЛУДОГОРЕЦ 2:3 след продължения, 1:1 в редовното време