Германски квалификант отстрани двукратния шампион Жил Симон

Германският квалификант Пьотър Гойовчик отстрани двукратния шампион Жил Симон във втория кръг от турнира по тенис на твърда настилка в Мозел (Франция) с награден фонд над 540 хиляди евро.

Намиращият се на 95-то място в световната ранглиста Гойовчик спечели с 6:4, 7:6 (4) за 94 минути на корта срещу представителя на домакините, който е номер осем в схемата.

Гойовчик постигна осем аса в двубоя срещу 32-годишния Симон, спечелвайки първия си мач срещу французина.

На четвъртфиналите германският тенисист ще играе срещу победителя от мача между Люка Пуй (Франция) и Маруис Копил (Румъния).

В двубой от първия кръг на турнира поставеният под номер пет в схемата Миша Зверев (Германия) победи представителя на домакините Пиер-Юг Ербер след обрат с 6:7 (3), 6:3, 6:2.

Също в първия кръг в Мозел французинът Никола Маю спечели с 6:1, 7:6 (4) срещу германеца Дъстин Браун.