Фамозен гол продължи серията на Леванте (видео)

Новакът Леванте прави впечатляващ старт на сезона в Испания. Тимът от Валенсия победи с 3:0 гостуващия Реал Сосиедад и след 5-ия кръг не познава вкуса на загубата. Брилянтно воле на Чема в края на първото полувреме даде ванс на хората на Хуан Мунис, а през втората част Хосе Моралес и Енис Барди довършиха баските, които започнаха кампанията с три поредни победи, но след втората загуба се смъкнаха на 6-о място в класирането.

Реал Сосиедад беше отборът, който владееше топката по-продължително, но опасните положения създаваха домакините. В 45-ата минута Хосе Моралес центрира от десния фланг към Чема, който с точен до милиметър удар от въздуха заби топката във вратата на Херонимо Руи.
2:0 направи Моралес от дузпа в 74-ата минута, а в 89-ата Барди оформи крайния резултат от фаул. За нарушението преди последното попадение Диего Йоренте от гостите получи втори жълт картон и беше изгонен.

Леванте е на 5-о място в подреждането с 9 точки, колкото има и Реал Сосиедад. В следващия кръг валенсианци гостуват на Бетис, а баските приемат на "Аноета" Валенсия.