Хетафе отново не загуби като гост

Попадение на Анхел Родригес в 86-ата минута донесе на Хетафе равенство при гостуването на Селта. Срещата завърши 1:1, а отборът от мадридското предградие няма загуба в нито една от трите си визити от началото на сезона. Съставът на Пепе Бордалас направи 1:1 с Атлетик Билбао и победи с 2:1 Леганес в предишните си гостувания.

Резултата в полза на Селта откри Максимилиано Гомес в 25-ата минута. Той засече отблизо топката след добро подаване на Уго Майо. Яго Аспас малко по-късно можеше да зарадва публиката на "Балаидос" с втори гол, но стреля право в ръцете на Висенте Гуаита.
Хетафе се активизира след почивката и Хорхе Молина пропусна добро положение с глава. Натискът на гостите ставаше все по-силен и малко преди края защитата на Селта позволи топката да стигне до непокрития Анхел Родригес, който вкара за 1:1.

Селта има само 4 точки от първите 5 кръга в Ла Лига. Отборът от Виго е 17-и в класирането, а в следващия кръг гостува на Ейбар.