Алегри: Постигнахме важна победа

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри остана доволен от победата с 1:0 в дербито с Фиорентина. Наставникът заяви, че това е важен успех и се радва, че неговият тим не допусна гол във вратата си.

“Постигнахме важна победа, защото записахме “суха” мрежа. През първото полувреме имахме проблеми, защото упорито отказвахме да поемаме рискове. Резултатът е добър и играчите заслужават похвала за това. Гонсало Игуаин бе на ниво и помогна за гола на Манджукич. Скоро и той ще започне да бележи. Няма смисъл да се самосъжалява. Всеки нападател минава през подобни периоди. Реших да оставя Лихтщайнер на пейката, защото в събота ни предстои нов труден мач с Торино. За да бъдем конкурентноспособни, трябва да ротираме състава. Стураро също се справи добре. Той все още свиква с новата си роля. Бентанкур също заслужава похвала за преставянето си. Причината да нямаме точен удар през първото полувреме е, че ни липсваше завъшващият пас. В подобни мачове е важно да не се поемат твърде много рискове. През втората част стояхме далеч по-добре. Не може да се каже дали това е по-силен или по-слаб отбор на Ювентус в сравнение с миналата година. Той просто е различен. Сравненията ги правят други хора. Ни просто трябва да продължим да работим и да се надяваме през март да бъдем в добра позиция да атакуваме нашите цели”, заяви Алегри.