Манчестър Юнайтед громи и за Купата на Лигата

Манчестър Юнайтед се класира без проблем за 4-ия кръг в турнира за Купата на Лигата. “Червените дяволи” записаха поредна убедителна победа от началото на сезона, след като надиграха с 4:1 Бъртън Албион на своя “Олд Трафорд”. Маркъс Рашфорд заби два гола в 5-ата и 17-ата минута, а освен него се разписаха и Джеси Лингард в 36-ата и Антони Марсиал в 60-ата минута. Почетният гол за гостите вкара Лойд Дайър в 91-ата минута. Така носителят на трофея продължава напред в турнира.

Още при първата си по-интересна атака Юнайтед стигна до откриване на резултата. В 5-ата минута Майкъл Карик намери Джеси Лингард в наказателното поле, той с едно докосване продължи към Маркъс Рашфорд, който технично прехвърли вратаря за 1:0.

Отново Рашфорд удвои преднината на домакините в 17-ата минута. Той получи пред наказателното поле, обърна се и с бомбен шут не остави шансове на вратаря.

В 23-ата минута Хуан Мата можеше да утрои преднината на своя тим, но от точката на дузпата не успя да отправи добър удар и вратарят спаси.

Играчите на Бъртън получиха шанс да се върнат в мача в 27-ата минута. Тогава Виктор Линдельоф сбърка и остави на Варни да му отнеме и да изведе Мейсън сам срещу Ромеро, който излезе добре и блокира удара на нападателя.

Само минута по-късно Мата се отличи с нов пропуск, след като се освободи в пеналта и стреля, но в гредата. Испанецът продължи да бъде активен и в 31-ата минута отново отправи нелош изстрел, който бе спасен от вратаря.

В 36-ата минута Юнайтед все пак направи преднината си класическа. След бърза атака Лингард бе изведен на стрелкова позиция и отправи удар, който след рикошет се озова във вратата.

В началото на втората част домакините вкараха нов гол чрез влезлият като смяна Люк Шоу, но попадението бе отменено заради засада. Все пак четвъртото попадение не закъсня. В 60-ата минута Рашфорд се освободи пред наказателното поле и пусна на скорост за Антони Марсиал, който стреля в близкия ъгъл и отбеляза за 4:0.

До края на мача Юнайтед видимо намали оборотите и позволи на Бъртън да вкара почетен гол на “Олд Трафорд”. В самия край на мача гостите органиризаха добра атака, удар на Мърфи се отби от напречната греда, след което се стигна до разбъркване в пеналта, влезлият като смяна вратар Жоел Кастро действа доста неумело и не успя да улови топката, като в крайна сметка Дайър я прати във вратата за крайното 4:1. Това бе първият гол във вратата на “червените дяволи” на собствения им стадион от началото на сезона.