Седмица преди визитата в Разград Хофе показа на какво е способен

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа Хофенхайм изигра паметен мач при гостуването си на Майнц 05 в Бундеслигата, успявайки да победи с 3:2, след като губеше с 0:2. По този начин тимът на младия специалист Юлиан Нагелсман продължава да няма загуба и на 2 точки от лидера Борусия (Дортмунд) и на една от Байерн (Мюнхен).

Хофе влезе колебливо в срещата и след 16 минути вече изоставаше с 0:2 след попаденията на Дани Латца и Йошинори Муто. После обаче четвъртият от миналия сезон подхвана своя съперник и успя да върне двата гола още до почивката чрез Надием Амири и Сандро Вагнер.

Масираният натиск в половината на Майнц през втората част се отплати чак в 90-ата минута с победен гол на изключителния този сезон Марк Ут.

Това обаче не беше всичко, защото в добавеното време домакините на два пъти претендираха за наказателен удар, а за малко Пабло де Бласис да насочи топката в мрежата след рикошет.
През уикенда Хофе очаква на своя стадион Шалке 04, след което в четвъртък ще се изправи срещу Лудогорец в Разград.
“05” пък е в криза с натрупани четири поражение от пет кръга.