СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Наполи няма спирка! Четири "парцала" насред Рим (видео)

Отборът на Наполи продължава без грешка в Серия "А". Отличната форма на футболистите на Маурицио Сари намери израз в победа над Лацио насред Рим с 4:1. Така "адзурите" събират пълен актив от точки след изиграването на пет кръга в шампионата.

Двубоят започна по-добре за домакините, които откриха резултата в 30-ата минута. Холандският защитник Стефан де Фрай се включи при едно разбъркване в наказателното поле на Хосе Рейна и намери мрежата - 1:0 за "орлите". Звездата на Лацио Чиро Имобиле отново действаше на висота, но този път нямаше сполука.

След почивката "адзурите" се взеха в ръце и обърнаха резултата в рамките на две минути. Първо в 54-ата минута Калиду Кулибали отблизо изравни след корнер, а 120 секунди след това Хосе Кайехон бе изведен на добра стрелкова позиция и от границата на пеналта не сгреши с левия крак. Неаполитанците обаче не се спряха и в 59-ата минута достигнаха до трети гол. А това бе и най-хубавият момент в мача.

Дрис Мертенс успя да прехвърли вратаря от малък ъгъл с технично изпълнение, спечелвайки си аплодисментите на всички. Това бе и попадение №6 за белгийския нападател от началото на сезона в италианското първенство. В края Жоржиньо с небрежно изпълнение от дузпа направи 4:1 за гостуващия състав.

С успеха Наполи събира 15 точки и с голова разлика +16 държи върха. Единствено Ювентус има също пет победи от пет мача, но вкараните попадения на шампионите са малко по-малко на брой.