Сасуоло надви Каляри след две дузпи

Отборът на Сасуоло се поздрави с първа победа от началото на сезона в италианското първенство. Сасуоло надви с 1:0 като гост Каляри в мач от междинния пети кръг на Серия “А”.

Две дузпи обаче бяха необходими на гостите, за да грабнат трите точки. Първата бе пропусната от Алесандро Матри, след като в 31-ата минута стражът Алесио Краньо спаси удара на опитния нападател от бялата точка. В 60-ата минута обаче Сасуоло получи възможност да изпълни втори 11-метров наказателен удар и този път Матри не сбърка, реванширайки се за пропуска си през първата част.

Сасуоло е 14-и в класирането с 4 точки, докато Каляри заема 11-о място с две точки повече.