Арсенал с икономична победа, но продължава напред

Арсенал се наложи над Донкастър с минималното 1:0 в двубой от третия кръг на турнира за Купата на лигата в Англия. Победното попадение за "артилеристите" падна в 25-ата минута, когато се разписа Тео Уолкът. Той получи топката от Алексис Санчес в наказателното поле, обработи и я прати в мрежата на гостите.

Преди това Оливие Жиру имаше възможност да открие, но ударът му срещна гредата.
До почивката Уилшър, Жиру и Уолкот не успяха да вкарат второ попадение за лондончани, като преди малко преди паузата Мей пропусна да вкара за Донкастър, стреляйки покрай вратата от добра позиция.

След почивката Уолкот отново не успя да вкара, когато в 50-ата минута остана сам срещу вратаря, но стреля в тялото му.

С приближаването на края на двубоя Донкастър усети, че може да вкара мача в продължение и сериозно притесни домакините. В 85-ата минута Мандевил се измъкна в наказателното поле и стреля, но след рикошет топката излезе в корнер. При изпълнението му Блеър отправи удар с глава, при който топката кацна върху гредата. В крайна сметка резултатът се запази и така Арсенал попадна в следващия кръг и чака своя съперник.