Балкан стартира участието си в Европа с категоричен успех

Отборът на Балкан (Ботевград) даде сериозна заявка за класиране във втория квалификационен кръг на турнира ФИБА Къп, след като тази вечер се наложи над румънския Орадея с 82:66 (17:20; 22:11; 15:22; 28:13) в среща от първия квалификационен кръг на надпреварата.

Игор Кесар беше най-резултатен за българския представител – 20 точки, а Девин Брукс и Павел Иванов добавиха съответно по 16 и 12 точки.

Мартин Зийно и Неманя Милошевич отбелязаха по 15 точки за северните ни съседи.

След равностойна първа четвърт, след която гостите от Орадея имаха минимален аванс от 20:17, баскетболистите на Балкан поеха контрол върху събитията на терена и до почивката успяха да обърнат развоя на срещата в своя полза и да поведат с 39:31.

Второто полувреме отново премина при размяна на надмощие, като през третия период Орадея успя да заличи по-голямата част от пасива си – 53:54, но в заключителните десет минути ботевградчани подобриха значително играта си, което им позволи да достигнат до комфортен двуцифрен аванс, който се запази до последния съдийски сигнал – 82:66.

Балкан – Орадея 82:66 (17:20; 22:11; 15:22; 28:13)

Балкан: Брукс, Христов, Фортънбъри, Уошингтън, Кочев, Кесар, П.Иванов, Хоутън, Петков

Орадея: Тротър, Стаменкович, Зийно, Мандаче, Милошевич, Гажович, Тибирна, Пасалич, Николеску