Петзвезден Челси разгроми Нотингам, Батшуай наниза хеттрик

Шампионът на Англия Челси разгроми Нотингам Форест с 5:1 в двубой от третия кръг на турнира за Купата на лигата в Англия. Лондончани изиграха мача на високо ниво и убиха интригата още през първото полувреме, а с хеттрик се отчете белгиецът Миши Батшуай. Гостите стигнаха до почетен гол в добавеното време, но не оказаха като цяло никаква съпротива на домакините.

Кенеди откри резултата на "Стамфорд Брудж" в 13-ата минута, а шест по-късно Миши Батшуай удвои, като прокара топката през краката на стража на гостите.

В 40-ата минута Чарли Мусонда вкара брилянтен гол за класическото 3:0. Белгиецът получи топката в наказателното поле и успя технично да я промуши под плонжа на вратаря на гостите. Атаките на "сините" продължиха, като при една от тях в 43-ата минута Батшуай падна в пеналта, но дузпа не последва. Така първата част завърши с убедителното 3:0 за Челси, което не предвещаваше интересни втори 45 минути.

Второто полувреме на "Стамфорд Бридж" започна с положение пред вратата на лондончани, но опасността самоотвержено беше отразена. Челси натисна съперника и в 53-ата минута стигна до четвърти гол. Еден Азар получи пас зад централната линия, напредна в наказателното поле, където се подигра със защитата на Нотингам и подаде на Батшуай, който не сбърка. Малко след това на терена на мястото на Сеск Фабрегас се появи младия Итън Ампаду, който стана първият играч, роден през 21 век, влязъл в игра за лондончани.

Мениджърът Антонио Конте извърши и другите си смени, а в края гостите се активизираха в опит да стигнат поне до почетен гол.

В 77-ата минута Батшуай можеше да постигне хеттрик, но ударът му с глава след центриране на Азар не се получи и мина встрани от вратата. В крайна сметка белгиецът постигна своето по куриозен начин. Кенеди стреля, топката нацели напречната греда и топката срещна тялото на Батшуай преди да влезе в мрежата. В крайна сметка гостите стигнаха до почетно попадение в самия край на мача, като негов автор стана Тендай Дариква.

Така Челси се класира за четвъртия кръг и чака следващия си съперник.