Атлетико традиционно укроти "лъвовете" в Билбао (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид продължи добрата си традиция срещу Атлетик Билбао и спечели гостуването си на “Сан Мамес” с 2:1. Анхел Корея (55) и Яник Ферейра Караско (73) отбелязаха за гостите от столицата, за да донесат успеха в междинния кръг на Ла Лига. Ариц Адурис пропусна дузпа за "лъвовете" през първото полувреме, а Раул Гарсия вкара едва в 91-ата минута.

Хосе Сиганда не изневери на 4-2-3-1, залагайки на нападателния квартет Ариц Адурис, Маркел Сусаета, Раул Гарсия и Икер Муниаин. Диего Симеоне избра Анхел Корея за партньор на Антоан Гризман в атака.

Гостите от “Wanda Metropolitano” започнаха по-амбицирано и създаваха напрежение пред вратата на Кепа Арисабалага. Първият добър шанс се откри пред вратата на Ян Облак: Микел Сан Хосе се засуети и изпусна момента за шут. В 18-ата Гризман получи в наказателното поле, но топката му избяга. В 21-ата Раул Гарсия отправи хубав шут от въздуха - Облак внимаваше, плонжира и улови.

В 35-ата “лос колчонерос” бяха на сантиметри от гола. Николас Гайтан се стрелна отляво към наказателното поле, а след диагоналния му удар топката се отби от гредата. Гризман не успя да реагира при добавката. Две минути по-късно Гризман беше изпуснат и шутира под ъгъл, залагайки на силата. Кепа беше избрал добра позиция и изби.

В 40-ата съдията спорна дузпа за билбаинци. Раул Гарсия падна на границата на наказателното поле след спор с Филипе Луиш. Повторенията показаха, че бразилецът играе с топката. Ян Облак успя да парира удара на Адурис от бялата точка. В 44-ата реферът не зачете гол на Гризман заради нарушение в атака на Диего Годин.

В 55-ата Гризман измисли прекрасен извеждащ пас за Коке, който изскочи сам срещу вратаря и подаде успоредно на голлинията за непокрития Анхел Корея - 0:1. В 62-ата страничният рефер вдигна много съмнителна засада, която главният съдия уважи. Иначе Гризман прати топката в мрежата. Минута по-късно Антоан шутира в краката на Кепа. В 71-ата “лъвовете” реагираха с опасен удар от въздуха на Раул Гарсия, при който топката прелетя малко над гредата.

В 73-ата мадридчани вкараха нов гол. Резервата Яник Ферейра Караско получи удивително подаване от Гризман над главата на Унай Нунес и белгиецът насочи по диагонала - 0:2. В 86-ата Облак успя да спаси много хубав нисък удар на Икер Муниаин. В 91-ата Микел Баленсиага центрира отляво, а непокритият Раул Гарсия насочи в мрежата от седем метра - 1:2.

С трите точки Атлетико се изкачи на втората позиция. Баските записа второ поредно поражение в рамките на четири дни.