Ювентус не спира с победите (видео + галерия)

Шампионът Ювентус продължава без загубена точка от началото на сезона в Серия "А". В мач от междинния пети кръг "Старата госпожа" се наложи с 1:0 у дома над Фиорентина. "Бианконерите" са с 15 точки, но са втори във временното класиране, тъй като са с по-лоша голова разлика от тима на Наполи, който също е с 5 победи от 5 мача. Фиорентина заема 10-а позиция с 6 точки.

Автор на единствения гол тази вечер на "Алианц Стейдиъм" стана хърватският нападател Марио Манджукич седем минути след почивката.

Ювентус се справи с Фиорентина@@@

В 9-ата минута неудържимият от началото на сезона аржентински нападател на Юве Пауло Дибала стреля от пряк свободен удар от доста добра позиция, но не уцели вратата. Дибала, който от началото на сезона има два хеттрика, тази вечер не успя да покаже най-доброто от себе си. Десет минути по-късно Гонсало Игуаин падна в наказателното поле на Фиорентина, след като бе спънат от футболист на “виолетовите”, но аржентинецът бе в положение на засада и дузпа не бе отсъдена.

Отбраната на Фиорентина успешно се противопоставяше на атаките на “бианконерите”, но в 52-ата минута изпусна Марио Манджукич и хърватинът наказа гостите. След центриране на колумбийското крило Хуан Куадрадо отдясно Манджукич заби топката с глава отблизо във вратата на безпомощния Марко Спортиело.

Малко след това Куадрадо пак проби отдясно и центрира остро по земя, но съотборниците му се разминаха с топката пред противниковата врата.

В 66-ата минута халфът на Фиорентина Милан Бадел бе отстранен от игра с втори жълт, съответно червен картон. Бадел извърши нарушение срещу Блес Матюиди, като френският халф падна в наказателното поле на гостите. След консултация със системата ВАР (Видео Асистент Рефер) арбитърът взе решение да отсъди нарушение извън пеналтерията.

Гостите обаче така или иначе останаха с човек по-малко на терена и в 68-ата минута Манджукич пропиля златна възможност за 2:0. Хърватският нападател засече топката от почти същата позиция както при гола си, само че този път с крак. Футболист на Фиорентина обаче изби топката почти от голлинията и до гол не се стигна.

До края на двубоя тимът на Стефано Пиоли не направи достатъчно, за да избегне поражението с човек по-малко и воденият от Масимилиано Алегри отбор не допусна грешка на собствения си стадион.