Локо (Сф) елиминира 9 от Верея - мачът може да се преиграе заради голям куриоз

Локомотив (София) се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България, след като спечели с 2:1 домакинството си на Верея и изхвърли миналогодишния 1/2-финалист от надпреварата. Гостите завършиха двубоя с 9 човека заради червени картони на Мунин и Елиаш да Силва, а към края на срещата железничарите бяха с 12 футболисти на терена, тъй като резервата Ефтимос Гамакас се появи в игра, но бразилецът Том забрави да напусне и остана на игрището.

Иначе Иво Иванов откри резултата за домакините още във втората минута, но в 35-ата Еркебулан Нургалиев изравни.

След почивката двата отбора продължиха да играят равностойно и трудно създаваха положения до 74-ата минута.
 Локомотив(София) - Верея@@@
Тогава Зюмбюлев опита да изчисти топката, но я заложи на крака на Нургалиев, който от няколко метра стреля в аут. Преди това Гонзалес падна в наказателното поле на Локо и заралии поискаха дузпа, но реферът вдигна жълт картон за симулация на испанеца.

Така се стигна до 79-ата минута, когато железничарите вкараха втори и победен гол. Илия Мунин задържа Здравко Димитров в наказателното поле и реферът Георги Кабаков правилно отсъди дузпа, която Николай Цветков реализира. За нарушението пък Мунин бе изгонен.
В 87-ата минута Верея остана с 9 човека. Втори жълт и респективно червен картон получи Елиаш да Силва. Към края на двубоя реферите допуснаха огромен куриоз, заради когото нищо чудно да се наложи преиграване на двубоя. Домакините поискаха да извършат смяна и в игра се появи Ефтимос Гамакас, който трябваше да замени Том. Бразилецът обаче остана на терена и за известно време Локо бе с 12 футболисти срещу 9 на противника.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ВЕРЕЯ 2:1